DAW Cakewalk Sonar je nyní zdarma!

Cakewalk Sonar je jedna z nejstarších DAW pro skládaní a nahrávání hudby, která získala dokonce i ocenění. Nyní Cakewalk patří pod BandLab.

Bylo rozhodnuto o tom, že program bude ke stažení zdarma a to v edice Platinum! Což před rokem byla nejvyšší verze programu, na kterou nadšenci a hudebnici museli nejdříve našetřit.

Nyní správný název tohoto skvělého programu je následující:

Cakewalk by BandLab

Takové štědré rozhodnutí je opravdu velkou premiérou! Je skvěle nejen to, že Cakewalk bude žit a nadále a získávat aktualizace, ale i to, že každý bude moct mít naprosto profesionální prostředí pro tvoření hudby a to zdarma!

 

cakewalk
Oficiální zdroj uvádí i to, že verze Platinum přijde o “3rd party plugins”, neboli o pluginy od jiných vydavatelů (dříve byli součásti Sonar Platinum), které samozřejmě můžete pořídit na vlastní náklady, pokud budete chtít. To ale vůbec neznamená to, že tam nemůžete přidat vlastní pluginy (VST2 / VST3 / efekty, nastroje atd.). Samozřejmě můžete! DAW nemá žádné omezení!

DAW umí všechno, co by měl umět profesionální program pro skládaní hudby, proto absolutně nemá smysl vypisovat co všechno dokážete v tomto programu vytvořit. Stručně řečeno je tam automatizace, podpora pluginů, track freezing, jsou tam mastering nastroje, efekty a nespočet dalších luxusů, které začnete objevovat (pokud ještě neznáte tento program) a používat.

Stáhnout Cakewalk by BandLab a přečíst veškeré novinky můžete zde.

6591 Shlednuti 1 Shlednuti dnes
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry