Vouchery “jakoby” od známých značek? Je to fake?

Na sociálních sítích začali kolovat fake “soutěže” (pokud se tomu tak dá říkat).

Pro výhru musíte začít sledovat nebo odebírat profil stránky, začnete ji sdílet všude kde se jen dá a pokud tedy budete mezí 15.000 prvních (10.000 nebo 30.000), co začnou sledovat profil, (jakoby) získáte voucher v hodnotě např. 2.000 kč (nebo vice!)

I když vynásobíte 15.000 x 2.000, je jasné, že je to až moc drahá marketingová kampaň! Rozpočet 30 000 000 kč za sledování na profilu? Je to nejen nemožné (pro rozumného marketéra), je to i naprosto nevýhodné (i pro velkou firmu/značku)! Navíc takové profily neuvádí žádné důvěryhodné informace a spíše napodobují originální vzhled nějaké slavné značky!

Ihned během několika hodin takové fake profily získali tisíce sledujících a sdílení a to ani nemuseli hnout prstem… Uživatele je začali zběsile sdílet a doufat, že opravdu dostanou nějaký ten voucher! 

Chceme Vás upozornit, že pokud se jedna o soutěž, obvykle musí taková soutěž mít stránku, kde jasně uvádí podmínky a také údaje o společnosti (kdo vystupuje jako pořadatel atd.). Vždycky najdete alespoň nějakou zmínku i na oficiálních stránkách, proto nenechte se napálit a neztrácejte čas! Navíc, pokud tedy jde o větší (přislíbené) částky, tak ty správně sepsané podmínky soutěže někde figurovat musí.

Profily takových stránek můžou zmizet dříve, než je vůbec stihnete prověřit nebo poslat ke kontrole a pak z té  stránky klidně vznikne i nějaká úplně jiná podivná stránka s memes nebo s odkazy na virální články s hromadou reklamy (to už člověk ani nepozná, pokud sleduje tisíce nebo stovky dalších profilů ) nebo taková stránka ihned zmizí a už ji jen tak nedohledáte… (Je možné, že administrace zlikviduje takovou stránku, tím že obdrží hlášení nebo odhalí dosti podivný narůst sledujících) .

Vždycky přemýšlejte svojí vlastní hlavou a ne hlavou kamaráda, který takovou soutěž sdílel.

Pokud zahlédnete takový “fenomen”, ihned postupujte tak, že nahlásíte tento profil ke kontrole. Je to asi nejlepší a nejrychlejší, co můžete udělat.

5908 Shlednuti 1 Shlednuti dnes
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1